چهارشنبه ٠٩ فروردين ١٣٩٦
سوالات متداول

مشتریان

1-تعرفه درج آگهی‌ها چیست و آن را چگونه به دست آورم؟

هر یک از خدمات و محصولات پیک برتر، دارای تعرفه درج آگهی خاص خود است، تعرفه را هم می‌توانید از مشاوران پیک برتر دریافت کنید و هم  از طریق سایت www.peykebartar.com در دسترس شماست. تاریخ اعتبار هر تعرفه درکنار آن نگاشته شده ‌است.

2-قرارداد انتشار آگهی چیست؟

شرکت پیک برتر جهت برآورده کردن خواسته‌های سفارش‌دهنده آگهی، قراردادی را با درنظرگرفتن آن خواسته‌ها در سه نسخه آماده کرده و پس از تایید و امضای سفارش‌دهنده و مشاور به عنوان نماینده کانون تبلیغاتی پیک برتر، یک نسخه از آن در اختیار هر یک قرار می‌گیرد. در این قرارداد مواردی مانند: زمان چاپ آگهی، رسانه موردنظر، اندازه آگهی و همه‌ی آنچه که ما متعهد به انجام آن هستیم، مشخص خواهد بود.

3-پرداخت وجه قرارداد و دریافت رسید به چه شکل است؟

مبلغ قرارداد به صورت نقد یا در قالب چک، در زمان تحویل قرارداد امضا شده، توسط مشاوران دریافت می‌شود. مشاور وظیفه دارد در  قبال دریافت هرگونه وجهی به سفارش‌دهنده‌ی آگهی، رسید رسمی‌ کانون با مهر پیک برتر یا مجلات ارایه نماید. شایان ذکر است، ارایه هرگونه رسید دیگر غیر از آنچه در بالا به آن اشاره شد، در قبال دریافت  وجه نقد یا چک، فاقد ارزش قانونی خواهد بود.

4-زمانبندی درج آگهی چیست؟

در  برنامه زمانبندی تاریخ آخرین فرصت تایید طرح یا سفارش آگهی هر محدوده یا مجله ثبت شده است. بدیهی است بعد از این تاریخ، تغییر در طرح یا حذف و اضافه آگهی ممکن نخواهد بود. تاریخ چاپ 12 تا 20 روز پس از تاریخ زمانبندی است. 

5-تخفیفات به چه شکل است؟

در شرایط ویژهای، با توجه به نحوه همکاری، تخفیفات ویژهای برای مشتریان، به شرح ذیل در نظر گرفته می‌شود:

الف) تخفیف کادر: در صورت سفارش کادرهای بزرگتر، نسبت به کادر پایه تخفیف ارائه می‌شود. این تخفیف در تعرفه ارائه شده لحاظ شده است.

ب) تخفیف تکرار: پس از درج 5 و 10 بار آگهی  در هر یک از محصولات پیک برتر، به ترتیب 5 و 10 درصد تخفیف نسبت به تعرفه لحاظ می‌شود.

ج) تخفیف سفارش آگهی سالانه: این تخفیف در زمانهای محدودی از طرف پیک برتر، به مشتریان ثابت خود  ارائه می‌شود. مشتریان می‌توانند، با پیش سفارش آگهی تا یک سال آینده با ارائه چک آگهی از افزایش تعرفه  سال بعد معاف شوند.

د) تخفیف برند: این تخفیف با صلاحدید مدیران پیک برتر و با توجه به توصیه واحد تحقیق و توسعه به بعضی از اصناف تا سقف 10% ارائه می‌شود.

ه) تخفیف ویژه: در فصلظهای خاص و در زمان محدود برای محصول خاصی از محصولات پیک برتر، پس از اطلاعرسانی ارائه می‌شود.

6-منظور از صفحات خاص چیست؟

بعضی از صفحات مجلات و آگهینامه‌ها، دارای ارزش ویژهتری نسبت به سایر صفحات هستند. طبیعتا درخواست این صفحات از سوی مشتریان بیشتر است. از این رو این صفحات از پیش، رزرو می‌شوند.

7-چگونه می‌توانم در صفحات خاص آگهی درج کنم؟

جهت آگهی در این صفحات  می‌بایست از طریق  مشاور استعلام گرفت.

8-چینش و ترتیب آگهیها به چه شکل است؟

به دلیل حجم بالای آگهیها، قراردادن آگهی در صفحات به شکل اتفاقی انجام می‌شود. در صورت تقاضای جایگاه خاص برای آگهی می‌بایست سفارش صفحه خاص داده شود.

9-قوانین درج آگهی چیست؟

مطالب درج شده در آگهی می‌بایست منطبق با قوانین مطروحه کشور باشد. همچنین آگهیدهندگان می‌بایست دارای مجوزهای لازم از ارگانهای نظارتی بالادستی خود باشند. جهت آشنایی با قوانین کلیک کنید.

10-طرح آگهی را چگونه آماده کنم؟

گروه طراحان حرفهای و خوشذوق پیک برتر برای طراحی آگهی در خدمت مشتریان هستند و این امکان فراهم است که با ارایه ایده به طراح خود، طرحی مناسب برای شما آماده شود.

11-طرح چه مشخصاتی باید داشته باشد؟

اگر خود طرحی از پیش آماده دارید توجه داشته باشید که:

الف) طرح باید در قالب psd یا tif تحویل شود.

ب)  رزولوشن طرح حداقل 350 dpi باشد.

ج) ضوابط اخلاقی و مقررات قانونی کشور در آن رعایت شده باشد. ( مشاوره لازم به شما ارایه خواهد شد)

12-مفهوم تیراژ  چیست؟

به تعداد نسخه، مجله یا آگهینامهای که در هر شماره چاپ می‌شود تیراژ می‌گویند. تیراژ ویژهنامه‌های پیک برتر 20 هزار نسخه و تیراژ ویژهنامه‌های راهنمای مشاغل 12 هزار نسخه در هر شماره است. تیراژ سایر محصولات در صفحه آن محصولات نگاشته شده است.

13-نحوه توزیع مجلات و پیکها چکونه است؟

توزیع ویژهنامه‌ها (آگهینامه‌ها) از طریق سیستم پخش پیک برتر انجام می‌شود. نحوه عمل این سیستم را در صفحه توزیع مطالعه کنید. مجلات از طریق کیوسکها، سوپر مارکتهای منتخب و .... به فروش می‌رسد.

14-از نحوه همکاری ناراضی هستم. چگونه رسیدگی می‌شود؟

واحد صدای مشتری در خدمت مشتریان پیک برتر و مخاطبان محصولات این مجموعه برای پاسخگویی سوالات، درخواستها و  شکایات ایشان است.

 

مخاطبان

1-آیا برای ما هم پیک می‌آید؟

پیک برتر و راهنمای مشاغل تنها در محدوده‌های تحت پوشش ارسال می‌شود. شما می‌توانید از سایت www.bartarinha.com برای جستجوی آگهی مورد نظر خود اقدام کنید.

2-چند وقت یکبار پیک برتر به دست ما می‌رسد؟

پیک برتر و راهنمای مشاغل هر محدوده، ماهی یکبار منتشر می‌شود. اما به دلیل جمعیت بالای محدوده‌ها، هر دو تا سه ماه یکبار به هر خانواده، پیک برتر یا راهنمای مشاغل تحویل داده می‌شود.

3-آیا می‌توانم مشترک پیک برتر یا راهنمای مشاغل بشوم؟

تحویل پیک برتر تنها از طریق سیستم پخش خانه به خانه انجام می‌شود و امکان اشتراک برای مخاطبان وجود ندارد. شما می‌توانید از سایت www.bartarinha.com برای جستجوی آگهی مورد نظر خود اقدام کنید.

4-چگونه می‌توانم شماره تلفن یا آدرس یک  آگهی را پیدا کنم؟

شما می‌توانید از سایت www.bartarinha.com برای جستجوی آگهی مورد نظر خود اقدام کنید.

5-از خدمات یک آگهیدهنده ناراضی هستم. چه کار باید بکنم؟

واحد صدای مشتری پیک برتر جهت راهنمایی به شما در خدمتتان است. همچنین توجه داشته باشید، هر صنفی باید دارای پروانه کسب از اتحادیه یا انجمن صنفی مربوطه باشد و نسبت به ایشان جوابگوست. برای کسب اطلاعات تماس ایشان کلیک کنید.