چهارشنبه ٠٩ فروردين ١٣٩٦
مشارکت و سرمایه گذاری

«توسعه رسانه‌های آنلاین پیک برتر – مشارکت و سرمایه گذاری برای توسعه رسانه های آنلاین»

«فراخوان مرحله دوم - زمستان 1395»

گروه رسانه های پیک برتر، قصد دارد با مشارکت در حوزه رسانه‌های آنلاین (وب سایت و اپلیکیشن) نسبت به توسعه سبد محصولات موفق فعلی خود اقدام کند. در صورتیکه سوالی در رابطه با فراخوان دارید با آدرس ایمیل invest.peyk@gmail.com مکاتبه بفرمایید.

قبل از ثبت نام در فراخوان مرحله اول، لطفاً مطالب زیر را به دقت مطالعه فرمایید. شما حداکثر تا 30 اسفند ماه 1395 فرصت دارید تا برای مشارکت اعلام آمادگی کنید.

 

گروه رسانه های پیک برتر در حال حاضر شامل چه رسانه هایی است؟

گروه رسانه های پیک برتر در حال حاضر متشکل از برخی رسانه چاپی و آنلاین، و بسترهای نرم افزاری تبلیغات است. مهمترین رسانه ها و سامانه های ما در تصویر زیر قابل مشاهده هستند.

 

 

 

 

ما به ­­دنبال چه رسانه‌هایی هستیم؟

هدف ما سرمایه‌گذاری برای توسعه رسانه‌هایی است که:

* به کمک یک تیم تحریریه محتوا تولید و تامین می کنند یا بستری را برای ارائه محتوا توسط کاربران فراهم می کنند.

* مدل درآمدی رسانه در گام اول تبلیغات باشد (البته ممکن است رسانه پس از ثبات مالی، مدل های درآمدی دیگری را نیز در آینده، در دستور کار خود قرار دهد.)

* موضوع مورد نظر برای فعالیت رسانه، باید پتانسیل بالایی در جذب مخاطب دارا باشد یا نمونه های مشابه موفقی در دنیا بتوان برای آن مثال زد.

 

چه موضوعاتی می‌تواند از جذابیت لازم برای پیک برتر جهت ایجاد رسانه برخوردار باشد؟

ما روی موضوعات خاصی محدودیت نداریم و هر موضوعی که شرایط ذکر شده فوق را دارا باشد از نظر ما صلاحیت بررسی دارد. اما برای مثال موضوعات زیر می‌توانند نمونه‌هایی از مواردی باشند که پیک برتر در این حوزه‌ها رغبت به ایجاد رسانه دارد:

* موضوعات فوق به عنوان نمونه ذکر شده اند و دارای اولویت هستند، ممکن است رسانه پیشنهادی شما موضوع فعالیت متفاوتی داشته باشد.
** رسانه هایی که دارای همپوشانی موضوعی با رسانه های فعلی نیستند، از الویت بالاتری برخوردار خواهند بود.

شرایط لازم برای مشارکت با پیک برتر چیست؟

مهمترین شرایط، تجربه و توان، دقت و بررسی و پشتکار شما برای همکاری با ماست. ما به دنبال آن هستیم تا بهترین شرکا را برای خودمان بیابیم. ممکن است در برخی موضوعات تجربه‌ی ارزشمندی در کشور وجود نداشته باشد، در این حالت، ما به دنبال توانمندترین افراد یا تیم‌ها خواهیم بود.

 

شرایط سرمایه‌گذاری پیک برتر چیست؟

اگر موضوعی مورد تایید پیک برتر قرار گیرد، در بازه زمانی مورد توافق ممکن است بر حسب شرایط پروژه سرمایه گذاری لازم برای رشد آن انجام بپذیرد، اما مهمترین امتیاز مشارکت برای شما، در صورت برقراری شرایط، امکان استفاده از تیم بزرگ جذب آگهی گروه رسانه های پیک برتر خواهد بود. پروژه پیشنهادی شما ابتدا توسط یک کمیته اجرایی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت تایید، برای صحبت در مورد جزئیات بیشتر و ارائه اطلاعات تکمیلی از شما دعوت به عمل خواهد آمد.

 

آیا برای ایده ها نیز می توان سرمایه جذب کرد؟

اولویت ما در این فراخوان با پروژه هایی است که به اجرا درآمده اند یا مدتی از حیات آنها می گذرد. ایده ها در صورتیکه متولی برای اجرای آن وجود نداشته باشد، مورد تمرکز ما در این فراخوان نخواهند بود.

فرآیند پذیرش:

اولین قدم در راه شراکت با ما، ثبت موضوع همکاری است. اگر موضوع همکاری مورد تایید قرار بگیرد، از شما خواسته می‌شود تا یک طرح با جزئیات مشخصی را تهیه کنید و در اختیار شرکت قرار دهید. ممکن است برای بررسی طرح از شما یک یا چند بار برای مصاحبه حضوری دعوت به عمل آید. در نهایت پس از ارائه موارد خواسته شده، با تایید کمیته داوری داخلی شرکت، شما وارد پروسه سرمایه‌گذاری می‌شوید.

 

برای مشارکت با پیک برتر در ایجاد یا توسعه یک رسانه از کجا شروع کنم؟

برای ثبت ایده مشارکت خود، حداکثر تا تاریخ 30 اسفند ماه 1395 از طریق این فرم اقدام کنید. سعی کنید با دقت روی سوالات فکر کنید و به آنها پاسخ دهید. اگر سوالی دارید از صفحه سوالات متدوال بازدید فرمایید و در صورتیکه پاسخ سوال شما در این صفحه نبود با آدرس ایمیل invest.peyk@gmail.com سوالتان را با ما در میان بگذارید.